All Articles

All Cork Sports News Articles
MSL Fixtures

MSL Fixtures

by February 7, 2017

 

THURSDAY 19th OCTOBER

Beamish Stout Senior Premier Division 

St Mary’s  v  College Corinthians, St Mary’s Park, 7.30pm  (G.Kelly, J.Hennessy, C.Braganza)

FRIDAY 20th OCTOBER

New Balance FAI Intermediate Cup 2nd Round

Carrigaline Utd  v  Ringmahon Rgs, Ballea Park, 7.45pm  (P.O.Sullivan)

Rockmount  v  Bandon, Rockmount Park, 7.30pm  (R.Murphy)

FAI Junior Cup 3rd Round 

Buttevant  v  Ringmahon Rgs, Buttevant, 7.30pm  (AUL)

Beamish Stout Junior Premier Division

Douglas Hall  v  Ringmahon Rgs B, Moneygourney, 7.30pm  (M.O.Connell)

Youghal Utd  v  Avondale Utd, Adrath Park, 7.30pm  (D.Deady)

SATURDAY 21st OCTOBER

New Balance FAI Intermediate Cup 2nd Round

Avondale Utd  v  Ballincollig, Avondale Park, 2pm  (T.McCarthy)

Blarney Utd  v  Mallow, O’Shea Park, 2pm  (E.McNally)

Leeside  v  Douglas Hall, Leeside Park, 2pm  (D.Fogarty)

Castleview  v  U.C.C, O’Sullivan Park, 7.30pm  (R.Murphy, P.O.Sullivan, M.O.Connell)

FAI Junior Cup 3rd Round 

Bandon  v  Bunratty, Town Park, 2pm  (S.O.Flynn)

Carrigaline Utd B  v  Mayfield Utd, Ballea Park 3pm  (J.Hennessy)

Beamish Stout Junior League 2

U.C.C. Academicals  v  Douglas Hall Ath, The Farm, 2pm  (K.Szatkowski)

SUNDAY 22nd OCTOBER

New Balance FAI Intermediate Cup 2nd Round

Leeds  v  Riverstown, Leeds Park, 10.45am  (D.Deady)

Park Utd  v  Cobh Wanderers, Brigown Park, 2pm  (E.McNally)

Fermoy  v  Everton, Carrig Park, 10.45am  (P.O.Sullivan)

Tramore Ath  v  Midleton, Tramore Park, 10.45am  (T.McCarthy)

Beamish Stout Senior 2nd Division 

Glasheen  v  Casement, Murphy’s Farm, 1pm  (K.O.Sullivan)

FAI Junior Cup 3rd  Round

Leeside  v  College Corinthians, Leeside Park, 10.45am  (D.Fogarty)

Rockmount  v  Greenwood, Rockmount Park, 10.45am  (M.Rajszczak)

Kilreen Celtic  v  Cobh Wanderers, Venue Later, 10.45am  (C.Braganza)

U.C.C. A  v  Glenthorn Celtic, The Farm, 10.45am  (K.Szatkowski)

Munster Junior Cup 1st Round

County Council FC  v  Blarney Utd,  Regional Park, 10.45am  (CBL)

Beamish Stout Junior League Cup Quarter Final 

Carrigaline Utd  v  Everton, Ballea Park, 4pm  (V.Coonan)

Beamish Stout Junior League 1

Wilton Utd  v  Leeds, Pat Bowdren Park, 10.45am  (K.Szatkowski)

Riverstown  OFF  Blarney Utd, 10.45am  (M.Rajszczak)

Everton Utd  v  Passage, Lehenaghmore Park  (T.Goggin)

Beamish Stout Junior League 2

Avondale Utd A  v  Fermoy, Avondale Park, 10.45am  (PJ.Aherne)

MONDAY 23rd OCTOBER

Beamish Stout Floodlit League

College Corinthians  v  Ballincollig, Moneygourney, 7pm  (T.Goggin)

Wilton Utd  v  Rockmount, Moneygourney, 8pm  (P.McAuliffe)

Crofton Celtic  v  Mayfield Utd, Moneygourney, 9pm  (P.McAuliffe)

 

 

 

 

 

 

 

Related Munster Senior League Articles

Similar Posts From Munster Senior League Category