All Articles

All Cork Sports News Articles

MSL Fixtures

by February 15, 2019

FRIDAY 15THFEBRUARY

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Rockmount v Mayfield Utd, Rockmount Park, 7.45pm (D.Deady, S.O.Flynn, C.Braganza)

BEAMISH STOUT SENIOR 1STDIVISION

St Mary’s v Blarney Utd, St Mary’s Park, 7.30pm (E.McNally)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Douglas Hall v Leeds, Moneygourney, 7.45pm (K.Callanan)

U.C.C. v College Corinthians, The Mardyke, 7.30pm (K.O.Sullivan)

JOHN HAYES TROPHY 1STROUND

Passage v St Mary’s, Rockenham Park, 7.30pm (JP.Grey)

SATURDAY 16THFEBRUARY

E.A. SPORTS CUP PRELIMINARY ROUND

Midleton v Bluebell Utd, Knockgriffin Park, 3pm (FAI)

POP KELLER CUP QUARTER FINAL

Wilton Utd v Bandon, Mayfield Utd Astro, 2pm (R.O.Leary)

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

U.C.C. v College Corinthians, The Mardyke, 11.30am (E.McNally, P.Braganza, C.Braganza)

BEAMISH STOUT SENIOR 1STDIVISION

Leeside v Castleview, Leeside Park, 2pm (S.O.Flynn)

Park Utd v Everton, Brigown Park, 2pm (F.Murphy)

BEAMISH STOUT SENIOR 2NDDIVISION

Ballinhassig v Youghal Utd, Gortnaglougha, 2pm (JP.Grey)

Riverstown v Mallow, G.A.C.A, 2pm (C.Braganza)

MUNSTER JUNIOR CUP 6THROUND

Pearse Celtic v Avondale Utd A, Lehanghmmore, 2pm (AUL)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Everton v Ringmahon Rgs B, Everton Park, 2pm (M.O.Connell)

JOHN HAYES TROPHY 1STROUND

Douglas Hall Ath v Tramore Ath, Moneygourney, 1pm (J.Walsh)

JOHN HAYES TROPHY 2NDROUND

Carrigaline Utd A v Leeside, Ballea Park, 2pm (J.Hennessy)

Youghal Utd v Bandon, Adrath Park, 2pm (K.O.Sullivan)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Cobh Wanderers v Crosshaven, Old Church Park, 2pm (D.Deady)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

U.C.C. Academicals v Corinthians Academicals, The Farm, 11am (P.McAuliffe)

SUNDAY 17THFEBRUARY

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Avondale Utd v Ringmahon Rgs, Avondale Park, 10.45am (D.Deady, D.Fogarty, P.Braganza)

BEAMISH STOUT SENIOR 2NDDIVISION

Kilworth Celtic v Fermoy, Kilworth, 10.45am (J.Walsh)

JOHN HAYES TROPHY 1STROUND

Glasheen v Avondale Utd A, Murphy’s Farm, 10.45am (T.Kelleher)

Park Utd v Wilton Utd, Brigown Park, 10.45am (M.Rajszczak)

JOHN HAYES TROPHY 2NDROUND

Kilreen Celtic v Everton Utd, Murphy’s Farm, 10.45am (T.Goggin)