All Articles

All Cork Sports News Articles

MSL Fixtures

by February 2, 2017

FRIDAY 9TH NOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Midleton  v  Cobh Wanderers, Knockgriffin Park, 7.30pm  (K.O.Sullivan, S.O.Flynn, J.Hennessy)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

St Mary’s  v  Carrigaline Utd, St Mary’s Park, 7.30pm  (K.Callanan)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Youghal Utd  v  Kilworth Celtic, Adrath Park, 7.30pm  (JP.Grey)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 4TH ROUND

Blarney Utd  v  Buttervant, O’Shea Park, 7.30pm  (R.O.Leary)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Rockmount  v  Avondale Utd, Rockmount Park, 7.30pm  (D.Coleman)

*******************************************************************************

SATURDAY 10th NOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

U.C.C.  v  Douglas Hall, The Mardyke, 2.30pm  (E.McNally, S.O.Flynn, D.Coleman)

Avondale Utd  v  College Corinthians, Avondale Park, 2pm  (G.Kelly, P.Braganza, J.Hennessy)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Everton  v  Park Utd, Everton Park, 2pm  (T.Kelleher)

BEAMISH STOUT SENIOR 2nd DIVISION

Ballinhassig  v  Mallow Utd, Gortnaglougha, 2pm  (M.O.Connell)

Riverstown  v  Bandon, G.A.C.A, 2pm  (F.Murphy)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

College Corinthians  v  U.C.C, Castletreasure, 2pm  (K.Callanan)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 4TH ROUND

Lakewood  v  Carrigaline Utd, Ovens, 2pm  (AUL)

Dunbar Celtic  v  Ringmahon Rgs, Deerpark Secondary School, 2pm  (AUL)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Passage  v  Everton Utd, Rockenham Park, 2pm  (C.Braganza)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Bandon  v  Youghal Utd, Town Park, 2pm  (J.Walsh)

Midleton  v  Avondale Utd A, Knockgriffin Park, 7pm  (M.Rajszczak)

********************************************************************************

SUNDAY 11TH NOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR 2nd DIVISION

Casement Celtic  v  Fermoy, Casement Park, 10.45am  (C.Braganza)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 4TH ROUND

Carrigaline Utd B  v  Cobh Wanderers, Ballea Park, 11.45am  (D.Fogarty)

Fermoy  v  Rathcoole, Carrig Park, 10.45am  (E.McNally)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Everton  v  Leeds, Everton Park, 10.45am  (D.Coleman)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Wilton Utd  v  Park Utd, Pat Bowdren Park, 10.45am  (M.O.Connell)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Tramore Ath  v  U.C.C. Academicals, Tramore Park, 10.45am  (P.McAuliffe)

Corinthians Academicals  v  Kilreen Celtic, Castletreasure, 10.45am  (T.Kelleher)

***********************************************************************************

MONDAY 12TH NOVEMBER

BEAMISH STOUT FLOODLIT

St Mary’s  v  Douglas Hall, Moneygourney, 7pm  (P.McAuliffe)

Cobh Wanderers  v  Ringmahon Rgs, Moneygourney, 8pm  (M.O.Connell)

Leeds  v  Rockmount, Leeds Park, 9pm  (M.O.Connell)

*********************************************************************************

TUESDAY 13th NOVEMBER

MUNSTER SENIOR CUP 3RD ROUND

Castleview  v  Rockmount, O’Sullivan Park, 7.30pm  (K.Callanan)